maNga’dan açık havada yağmur altında senfoni konseri

Alternatif Türkçe rock müziğin MTV ödüllü öncü grubu maNga, İstanbul’un fethinin 570. yılı kutlamalarında An Epic Symhony ile geçtiğimiz hafta Maltepe’de sahneledikleri şovu bu kez de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda binlerce hayranı ile tekrar etti.

Events Across Turkey’in uluslararası ödüllü projesi An Epic Symphony eşliğinde sevenlerine göz kamaştırıcı bir atmosfer sunan maNga, en sevilen şarkılarını yağmurlu havaya aldırış etmeden alanı dolduran muhteşem kalabalık ile hep bir ağızdan seslendirdi.

Dünyanın Sonuna Doğmuşum, Cevapsız Sorular, Dursun Zaman ve Işıkları Söndürmeseler Bile gibi hit olan onlarca şarkısını An Epic Symphony ile birlikte etkiletici bir şekilde sevenlerine sunan maNga, konseri boyunca hayranları tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

İKİ TORUN SAHNEDE!

Binlerce kişinin takip ettiği konserde maNga, sahneye Aşık Veysel’in üçüncü kuşak torunu olan Ezgi Arıkan’ı davet etti ve sanatçı ile “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsünü seslendirdi. Yeni bir düzenleme ile single olarak yayınlanacak olan şarkı, çıkış tarihinden önce sürpriz olarak konserde dinletildi. Solist Ferman Akgül’ün büyük dedesi Aziz Üstün ile Ezgi Arıkan’ın büyük dedesi Aşık Veysel’in saz arkadaşları olmasıyla ilgili Ezgi Arıkan, yaşadığı duyguyu “İki torun sahnede!” olarak dile getirdi.

An Epic Symphony ile sevenleri ile buluşmayı sürdürecek olan maNga, 10 Haziran Cumartesi günü İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu ve 13 Haziran’da Antalya Aktüel Açıkhava’da konserlerine devam edecek.