Alper Çakmak Kimdir?

Alper Çakmak 1985 yılında dünyaya geldi. Kendisi evli 2 çocuğu var. Hem müzik kariyerinde attığı başarılı adımlar hem de bireysel olarak iş hayatındaki başarısı ile son dönemin popüler isimlerinden birisi oldu.

Ufak yaşlarda ticaret hayatına adım atsa da içindeki müzik aşkı hiçbir zaman bitmedi. Alper Çakmak baba mesleği olan Tüccarlığı hiçbir zaman bırakmasa da hayallerinin peşinden koşmayı da ihmal etmedi.

2012’de Sugar Plakt’ın yayınladığı kendisine ait ilk albümü SIR ile 42 bin sattı. Sugar Plakt etiketiyle yayınlanan LANET ise benzer bir başarıyı getirdi. Çin pazarında da son derece başarılı olan Alper Çakmak müzik kariyerine de çok sağlam bir giriş yaptı. Kendisi sadece iş hayatı ve müzik kariyeri ile gündemde değil. 100 bini satışı geçen birde kitap çıkardı.  Hobi olarak DJ’likte yapan ünlü isim 5 tanede esere imza atmıştır.

Müzik dinlemenin insan ruhu için faydalı olduğunu düşünen Alper Çakmak çıkardığı albümlerle hem Avrupa ülkelerinde popüler olmuş hem de farklı müzik anlayışı ile Kırgızistan Katar gibi ülkelerde de tanınan bir isim haline gelmiştir. Kendisi mutlu bir evliliğe sahip ve çocukları ile zaman geçirmek en büyük hobileri arasında yer alıyor. Kendisinin birde klasik araba ilgisi var. Bir çok alanda başarılı şekilde ilerleyen Alper Çakmak ismini gelecek dönemde Türkiye daha fazla duyacak.