Vacheron Constantin Saat

Vacheron Constantin Saat, bir Richemont Grup markasıdır. Dünya çapında üretim yapan markanın üretim alanlarının çoğu Geneva ve Vallée de Joux merkezlidir. Firma ilk olarak yetenekli saatçi Jean-Marc Vacheron tarafından 1755 yılında İsviçre’nin Cenevre kentinde kurulmuştur. Şirket, çalışmaya başladıktan 9 yıl sonra dönen ilk kadranları tasarlamıştır. Kurucunun oğlu şirketi devralıp Fransız Devrimi sırasında şirketi ayakta tutmayı başarmıştır. Daha sonra şirketi devralan torun Vacheron, şirketin Fransa ve İtalya’yı içeren ilk ihracatını başlatmıştır. 1819 yılında François Constantin, ürünlerin yurt dışında tanıtımına yardımcı olmak için şirkete ortak olmuştur. Bu tarihten itibaren şirket, Vacheron & Constantin adıyla faaliyetlerine devam etmiştir. Tanıtımlardan sonra şirket yurt dışında yeni pazarlar oluşturmaya başlamıştır. Vacheron Constantin Saat 1839da üretim faaliyetlerinin denetlenmesi için Georges-Auguste Leschot u işe almıştır. Leschot, çalışmalarıyla şirketi daha başarılı hale getirmiş, 1844 yılında altın madalyayla ödüllendirilmiştir. 2 kurucunun ölümünden sonra şirketi 2 kadının yönetimine girmiştir.

Vacheron Constantin Saat manyetik olmayan ilk kronometreyi üretmiştir. 1887de anonim olarak düzenlenen şirket başarılarından dolayı İsviçre Ulusal Sergisi’nde altın madalya ile ödüllendirilmiştir. 1. Dünya Savaşı sırasında satışları önemli ölçüde azalan şirketin toparlanması Georges Ketter sayesinde olmuştur.

Vacheron Constantin Saat Fiyatları

Dünyanın 5.25 mm kalınlığındaki en ince mekanik saati Patrimony ve 1979 yılında yapımı 20 ay süren en pahalı kol saati de yine bu şirket tarafından üretilmiştir. Vacheron Constantin Saat 1996 yılında tüm sermayesi Richemont Grubu tarafından satın alınmış ve satışlarını kat kat artırmış olan şirket yılda yaklaşık 20.000 saat üretmektedir ve bugün dünyanın en karmaşık kol saatlerini oluşturan şirket olarak kabul edilmektedir. Marka bugün bir çok yerde koleksiyonlarını tanıtmakta ve büyük rağbet görmektedir. Ürünlerin bir çoğunun kasası erkekler için platin veya beyaz altın iken kadınlar içinde beyaz ve pembe altın olarak üretilmiştir. Ürünlerin sahip olduğu safir cam su geçirmeyi engellemiştir. Ayrıca geniş kadran ve tarih göstergesi alıcıların dikkatini çekmektedir. Genel olarak Geneve Rose Gold, Silver White Moon, Tourbillon ve Patrimony adlı tasarımlar çokça tercih edilen çeşitleri arasındadır.

Fiyatları incelemek için tıklayın: https://www.radikalsaat.net/vacheron-constantin-e/

When Jacques Ketterer died in 1987, Vacheron Constantin changed hands.