Ünlü müteahhit Sinan Ertekin hakkında kaçak çatı katı suçlaması

Beyzgundem.com sitesinin haberine göre İstanbul Yeşilköy’de bulunan bir rezidans projesinde, müteahhit Sinan Ertekin’in çatı katında kaçak olarak…

Beyzgundem.com sitesinin haberine göre İstanbul Yeşilköy’de bulunan bir rezidans projesinde, müteahhit Sinan Ertekin’in çatı katında kaçak olarak inşa edilen dubleks dairelerle ilgili hukuksal sorunlar yaşandığı iddia edildi.

Haberin devamında çatı katına kaçak olarak inşa edilen dubleks dairelerle ilgili yerel yönetim ve mülkiyet sahipleri arasında önemli bir anlaşmazlığa neden olduğu ve Bakırköy Belediyeyi rüşvet iddialarının ortasında bırakmıştır denildi.

Habere göre, Sinan Ertekin tarafından projeye sonradan eklenen ve ruhsatlı olmayan 240 metrekarelik kaçak alanın mülk sahipleri arasında anlaşmazlığa yol açtığı ve bazı hak sahipleri, ek bedel taleplerini reddettikleri için müteahhit hakkında belediye ve kamu kurumlarına imar ihlali gerekçesiyle şikayette ve bu yüzden de iskan ve tapu alma süreçlerinin uzaması sonucu mülk sahiplerinin de mağdur olduğu ileri sürüldü.

Yaşanan olaylar sonrasında iş insanı Ebubekir Kaynar, yaptığı açıklamada müteahhitlik firması Ertekin Group’un yönetimindeki Öz Anadolu Yapı Denetim şirketinin sorunlu bir geçmişi olduğunu ve inşaat Mühendisi Selim Ertekin’in Ankara Şehircilik iklim Bakanlığı tarafından lisansının iptal edildiğini belirtildi..

Kaynak:  https://www.beyazgundem.com/yesilkoyde-muteahhit-sinan-ertekin-100-milyon-dolarlik-rezidansta-kacak-dublex-insaa-etmis